Jdi na obsah Jdi na menu
 


AILYN OD LABUTINKY

Otec/Father: Cyril z Růžového keřeailyn.jpg

Matka/Mother: Anita Bri-Col

Pedigree 

Chovná

Nar./DOB: 17.6.1994 – 22.12.1999

ČLP/LR/3468/97

Zdraví/Healt:

DKK 0/0

Výška: 53cm

Chrup úplný, skus nůžkový

Chovatel: p.Kozák

„U“- všestranná fena

 

Výstavy/Shows:

 24.6.95 - OV Ml. Boleslav - tř.mladých - V2 - rozh. p. Chmelík, CZ

29.6.96 - NV Litoměřice - tř.otevřená - VD - rozh. p. Poláková, CZ

 

Zkoušky/Hunting tests:

 22.6.96 - LZ Č.Lípa- Šidlov - 1.cena

17.8.96 - SVP Č.Lípa - 2.cena

7.9.96 - PZ Č.Lípa - 1.cena – vítěz zkoušek/ Winner

5.-6.10.96 - VZ Č.Lípa - 3.cena

 

 Ailyn byla naší první fenkou, s kterou jsme postupně získávali zkušenosti s výstavami, zkouškami a vším, co se chovu týká.

Jako úplní začátečníci jsme se s pomocí jejích vrozených pracovních schopností dopracovali od vlohových až k všestranným zkouškám a v lese se stala manželovi nepostradatelným pomocníkem.

Velkou radost nám udělala v červnu r. 1997, kdy se jí narodila čtyři krásná štěňátka. Z tohoto vrhu zůstala doma fenka Aimee.

Bohužel se po prvním vrhu u Ailynky projevila epilepsie, takže jsme na ní dále nechovali. A aby té smůly nebylo dost, v pěti letech podlehla rakovině. Jediné "pozitivum" je, že nemám zprávy o tom, že by některý z jejich potomků dal štěňata a tudíš se domnívám, že se tato nemoc již dále nešířila. Chybami se člověk učí a pro mne, v té době začínajícího a hlavně nezkušeného chovatele, to bylo obrovské ponaučení, že zdraví je to nejdůležitější, co můžeme našim odchovům dát do vínku!

Na naši Ailynku nikdy nezapomeneme. Díky ní jsme poznali skvělou labradoří povahu a dnes už si život bez těchto vynikajících psích společníků neumíme představit.

 

Obrazek

8 týdnů

Obrazek

Ailyn /3 roky/ se štěňátky